Posaidon podkręcił Mercedesa-AMG A45 S do 525 KM

Pierwsza "setka" pojawia się na liczniku w 3,4 sekundy.

Pierwsza „setka” pojawia się na liczniku w 3,4 sekundy.

Mercedes-AMG A45 w podstawowej wersji potrafi zaimponować swoimi osiągami, jednak musi on ustąpić pola swojemu mocniejszemu wariantowi z dopiskiem S, który oferuje nam 421 KM mocy oraz przyśpieszenie do „setki” w czasie zaledwie 3,9 sekund. Jednak według Posaidona to nadal za mało i firma tunerska postanowiła dostarczyć modelowi zdrowego zastrzyku mocy.

Tuner postanowił wykorzystać potężny 2-litrowy, czterocylindrowy silnik M139, jednak wprowadził do niego potężniejszą turbosprężarkę. W efekcie modyfikacji otrzymaliśmy aż 525 KM mocy oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które to przekazywane są na wszystkie koła. Takie zestawienie pozwoliło skrócić czas sprintu 0-100 km/h do zaledwie 3,4 sekund oraz osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 324 km/h.

Nic więc dziwnego, że tuner postanowił w nazwie projektu odnieść się do jego potężnej mocy i ochrzcił zmodyfikowanego Mercedesa jako Posaidon A45 RS 525. Oczywiście firma tunerska nie ograniczyła się jedynie do zmodyfikowania jednostki napędowej, lecz wprowadziła również kolejne zmiany, które pozwoliły poskromić większą moc oraz zapewnić iście rajdowe odczucia z jazdy. Posaidon oferuje zestaw tracktool, na który składają się liczne ulepszenia zawieszenia, podwozia oraz układu hamulcowego. Na pokład maszyny trafiła również klatka bezpieczeństwa, która zastąpiła tylną kanapę, wyścigowe uprzęże dla przednich foteli oraz 14,25-calowe hamulce ze stalowo-elastycznymi linkami. Całość została dopełniona przez żółty lakier z czarnymi grafikami Fake Taxi, oraz nazwą tunera.

Dodatkowo firma tunerska wspomina przejazdy na torze w Nürburgring, gdzie Posaidon A45 RS 525 miał rzekomo nie ustępować pola Porsche 911 GT3 RS, które prowadzone było przez przypadkowego kierowcę, który również wybrał się na tor. Według tunera, hothach pokonał pełne okrążenie w czasie około 7 minut i 20 sekund, choć nie jest to wynik mierzony na stoperze.

Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za Posaidona A45 RS 525, lecz jego cena zapewne będzie zdecydowanie wyższa niż Mercedesa-AMG A45 S, którego cennik w Polsce zaczynał się od 256.600 złotych.

Posaidon A45 RS 525

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz