Samochody elektryczne

Volkswagen ID.6 przyłapany pierwszy raz

Elektryczna rodzina modeli ID powiększy się również o dużego minivana z trzema rzędami siedzeń.

Elektryczna rodzina modeli ID powiększy się również o dużego minivana z trzema rzędami siedzeń.

W pierwszej połowie 2019 roku, Volkswagen zaprezentował koncepcyjny model ID.Roomzz. Był to elektryczny SUV/minivan, który swoimi gabarytami przypominał Touarega, jednak wyróżniał się modernistycznym designem i elektrycznym źródłem napędu. Podczas premiery w Szanghaju studyjnego modelu zapowiedziano, że produkcyjna wersja jest planowana i ma się pojawić do końca 2021 roku.

Teraz widzimy pierwsze efekty wypowiedzianych ówcześnie słów. Na drogach przyłapano pierwszy prototyp produkcyjnej wersji tego modelu i najpewniej otrzyma on nazwę ID.6. Auto na zdjęciach poniżej posiada drobny kamuflaż, który ma za zadanie zmylić osoby postronne i upodobnić auto do Peugeota 5008.

Kształt nadwozia i reflektorów jest jednak widoczny i będzie on bardzo zbliżony do zaprezentowanych już ID.3 oraz ID.4. Będzie to kolejny model wyróżniający się zaokrąglonymi reflektorami z przodu imitującymi gałki oczne, zderzakami o minimalistycznym wzorze, liniami z ograniczoną liczbą przetłoczeń i tylnym pasem z reflektorami połączonymi czarną listwą.

Wnętrze jest zagwozdką, jednak powinniśmy się spodziewać designu podobnego do ID.4, czy Skody Enyaq IV. To co będzie wyróżniać ID.6 na tle innych modeli z rodziny, to możliwość rozłożenia trzeciego rzędu siedzeń i podróżowania nawet w 7 osób.

Większy rozmiar samochodu oznaczać może również zastosowanie większego zestawu baterii, co przełożyć się powinno na wydłużony zasięg. Prototyp z 2019 roku posiadał baterię 82 kWh (brutto) i teoretyczny zasięg 450 kilometrów. Jest ten sam układ, który dostępny jest dziś w ID.4 oraz Skodzie Enyaq IV, jednak być może dostępny będzie zestaw z Audi e-tron o pojemności 95 kWh.

Lista planowanych zestawów napędowych nie jest znana, jednak nie powinny one odbiegać od tych dostępnych w Volkswagenie ID.4. Mowa o przedziale mocy od 109 kW do 225 kW i w standardzie napędzie wyłącznie na tylną oś. Wersje z napędem na wszystkie koła posiadają dwa silniki elektryczne i moc od 195 kW do 225 kW.

Nowy elektryczny Volkswagen ID.6 powinien zadebiutować publicznie do końca 2021 roku i trafić do pierwszych klientów w pierwszej połowie 2022 roku.

2022 Volkswagen ID.6 – zdjęcia szpiegowskie, grudzień 2020

zdjęcia: CarExpert

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: CarExpert

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz