Zdjęcia szpiegowskie

Nowe BMW Serii 2 Coupe przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Przyłapany egzemplarzy został wyposażony w hak holowniczy.

Przyłapany egzemplarzy został wyposażony w hak holowniczy.

Bawarska marka ponad dwa miesiące temu zaprezentowała nowe BMW M3 i M4, jednak nie zamierza ona spocząć na laurach. BMW pracuje aktualnie nad dwoma ciekawymi projektami, a mianowicie M5 CS, które będzie najpotężniejszym BMW, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, a także nad w pełni elektrycznym BMW i7. Oczywiście gdzieś w tle znajduje się również BMW M3 Touring oraz niedawno przyłapane na zakamuflowanych testach nowe BMW Serii 2 Coupe.

Nowy model został przyłapany w okolicach koła podbiegunowego podczas testów w niskich temperaturach, jednak nie jest to typowy prototyp. Został on wyposażony w hak holowniczy, który utrudnia nam pełne stwierdzenie, na co dokładnie patrzymy. Dodatkowo pojazd otrzymał zaledwie jedną, okrągłą końcówkę układu wydechowego, co dyskwalifikuje go jako członka rodziny M i najprawdopodobniej jest to podstawowy model 218i.

Przyłapany prototyp wydaje się być gotowy, aby trafić na linie montażowe. Otrzymał on produkcyjne przednie i tylne światła, nowe klamki drzwi, czy też dodatkową warstwę kamuflażu w okolicy tylnego słupka, zaś jego bagażnik zdobi zapewne subtelny spojler. Szpiedzy motoryzacyjni nie mieli okazji, aby zajrzeć do wnętrza modelu, jednak poprzednie zdjęcia szpiegowskie zdradzały, że otrzymamy identyczną deskę rozdzielczą co w Gran Coupe Serii 2.

Przyłapanie nowej Serii 2 w nadwoziu coupe świadczy o tym, że bawarska marka pracuje również nad mocniejszym wariantem z rodziny M, który według najnowszych pogłosek, zostanie wyposażony w jednostkę napędową z M3. Oznacza to, że w jego wnętrzu spocznie 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem, który będzie generował co najmniej 420 KM mocy oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo nowe M2 zostanie oparte na platformie CLAR i być może zaoferuje nam sześciobiegową manualną i ośmiobiegową przekładnią hydrokinetyczną przekazującą moc wyłącznie na tylną oś.

2022 BMW Serii 2 Coupe – zdjęcia szpiegowskie, grudzień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz