Nowy Hyundai Ioniq 5 na pierwszym zwiastunie

To chyba jeden z najmniej odkrywczych zwiastunów ostatnich czasów.

To chyba jeden z najmniej odkrywczych zwiastunów ostatnich czasów.

W połowie sierpnia Hyundai postanowił stworzyć kolejną submarkę, która tym razem będzie przeznaczona wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Od tej pory Ioniq rozwija się jako marka podrzędna oferująca „wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym zorientowane na klienta”, a już niedługo będziemy mogli zobaczyć jej nowy model, który doczekał się pierwszego zwiastuna.

Zwiastuny nowych modeli były nieodzownym elementem marketingowym każdej z marek i przybierały one różne formy. Od materiałów video prezentujących w pełni odsłonięty model, po lustrzane odbicia poszczególnych części samochodu. Zdarzały się również mniej odkrywcze filmy, które prezentowały jedynie kłęby dymu, piachu lub odgłos silnika. Hyundai postanowił jednak podwyższyć tę poprzeczkę i przygotował zwiastun, który nawet w najmniejszym stopniu nie zwiastuje nadchodzącego samochodu.

Najważniejsza informacja została ukryta pod koniec materiału video, a jest nią oczywiście zapowiedź premiery na początek przyszłego roku. Pozostałe elementy filmu, to hasła, które będą wyróżniały model na tle konkurencji. „Extra Power for Life” nawiązuje do możliwości zasilania innego urządzenia elektrycznego przy pomocy akumulatora Ioniq 5, jak również przekazania życiodajnej energii na inny pojazd. Funkcja Vehicle-to-Load może dostarczyć do 3,5 kW mocy, co zapewni wystarczającą ilość energii dla średniej wielkości klimatyzatora i 55-calowego telewizora, aby mogły one pracować przez całą dobę.

Dopisek „Extra Time for You” dotyczy funkcji szybkiego ładowania, która ma pozwolić platformie E-GMP, na której oparty jest Ioniq 5, korzystać z ładowania do 350 kW za pośrednictwem sieci ładowania o dużej mocy IONITY, której to Hyundai jest udziałowcem i partnerem strategicznym. Dodatkowo zamierza on zwiększyć ilość stacji ładowania w Europie z 308 do aż 400 do 2022 roku. Według założeń marki naładowanie elektrycznego Hyundaia opartego na platformie E-GMP do 80 procent ma zajmować zaledwie 18 minut, zaś zaledwie 5-minutowe ładowanie pozwoli nam przejechać do 100 km.

Najbardziej tajemniczych hasłem pozostaje “Extraordinary Experiences”, które w żaden sposób nie zostało rozwinięte przez południowokoreańską markę. Hyundai wspomniał jedynie, że są to funkcje, które zostaną w najbliższym czasie zaprezentowane. Jednak zapewne będziemy musieli poczekać na to, aż do premiery nowego Ioniq 5.

2019 Hyundai Ioniq Hybrid – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Hyundai

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz