Zdjęcia szpiegowskie

Hyundai Bayon przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Czego możemy spodziewać się po kompaktowym SUV-ie?

Czego możemy spodziewać się po kompaktowym SUV-ie?

Zaledwie godzinę po opublikowaniu pierwszego zwiastuna nowego Hyundaia Bayona szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać pierwszy prototyp modelu podczas zakamuflowanych testów. Choć pojazd ukryty został pod grubą warstwą kamuflażu oraz paneli maskujących, to możemy po raz pierwszy przyjrzeć się całemu projektowi.

Nowy kompaktowy SUV będzie dostępny w Europie i znajdzie się pomiędzy praktyczniejszą Koną, a Hyundaiem i20. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pojazd został przykryty dużą ilością siatki maskującej oraz paneli, które zniekształcają jego wygląd. Nie przeszkodziło nam to jednak, aby dostrzec, że jego tylne światła otrzymały kształt bumerangu, co mogliśmy zobaczyć już na pierwszym zwiastunie modelu. Nic dziwnego, że pojazd został dokładnie zamaskowany, gdyż zapewne marka nie podjęła jeszcze decyzji o jego ostatecznym kształcie i nie chce zbyt wcześnie odsłaniać swoich kart.

Oprócz tego, szpiedzy motoryzacyjni mieli okazje zajrzeć do wnętrza modelu, w którym znalazł się zestaw cyfrowych wskaźników oraz system inforozrywki, który przyjął postać tabletu górującego ponad deską rozdzielczą. Reszta kokpitu została dokładnie zamaskowana jednak sądzimy, że testowany prototyp został wyposażony w manualną skrzynię biegów, co może potwierdzić ułożenie ręki kierowcy na dźwigni przekładni.

Nadchodzący Hyundai Bayon będzie oparty na platformie i20, lecz doczeka się zdecydowanie większego prześwitu niż jego protoplasta. Wiele również wskazuje na to, że większość szczegółów technicznych zostanie przeniesionych z kompakta wraz z gamą jednostek napędowych. Skłonni jesteśmy jednak sądzić, że południowokoreańska marka ograniczy się jednak tylko do 1-litrowego, trzycylindrowego silnika z turbodoładowaniem, gdyż wolnossący motor mógłby okazać się zbyt słaby dla nadchodzącego SUV-a.

Bliskie pokrewieństwo z i20 może nam sugerować, że Bayon będzie oferowany z sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową, automatyczną dwusprzęgłową przekładnią. Cała moc przekazywana będzie jednak na przednią oś, co pozwoli uzyskać bardzo przystępną cenę, która powinna być niższa niż obecnej Kony.

Hyundai Bayon zostanie zaprezentowany w Europie w pierwszej połowie przyszłego roku i może być uznawany za duchowego następcę i20 Active.

2021 Hyundai Bayon – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz