Manhart wziął na warsztat Toyotę GR Suprę

Co powiecie na Suprę z 550 KM mocy oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego?

Co powiecie na Suprę z 550 KM mocy oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego?

Toyota GR Supra w swojej mocniejszej wersji potrafi zaskakiwać osiągami oraz dostarczanymi odczuciami z jazdy. Potężny 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem typu Twin-Scroll generuje 340 KM mocy oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala wystrzelić do „setki” w zaledwie 4,3 sekundy. Jednak według Manhart jest to zdecydowanie za mało.

Niemiecki tuner wprowadził do modelu wiele ulepszeń mechanicznych wśród których najważniejszym jest zastosowanie nowej turbosprężarki wraz z ulepszonym wlotem z włókna węglowego, nową rurą spustową, nową chłodnicą i ulepszonym układem wydechowym ze stali nierdzewnej. Manhart pobawił się również sterownikiem silnika oraz ulepszył zawieszenie używając trójdrożnych cewek.

Wszystkie te zmiany pozwoliły podkręcić potężną już Suprę do 550 KM mocy oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Manhart jednak postanowił nie podawać jak ulepszenie jednostki napędowej wpłynęło na osiągi pojazdu, jednak możemy sądzić, że sprint do „setki” może zająć około 3,5 sekundy, jednak jest to tylko nasze przypuszczenie.

Dostępne są również opcjonalne sprężyny H&R, które dodatkowo obniżą naszą spalinową bestię, która świetnie prezentuje się z zestawem potężnych 20-calowych obręczy. Nie mogło oczywiście zabraknąć subtelnego przedniego splittera oraz aerodynamicznych nakładek na progi. Niemiecki tuner postanowił również wyróżnić swoją Suprę charakterystycznym złotym lakierem, który z pewnością przyciągnie uwagę wielu przechodniów.

Manhart nie podaje, ile przyjdzie nam zapłacić za podkręconą Suprę, jednak zapewne nie będzie to tania „zabawka”. Niemniej jednak niemiecki tuner zachęca do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania dalszych informacji.

Manhart GR 550 Toyota GR Supra

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Manhart

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz