Supersamochody

Poznajcie ekskluzywnego McLarena Sabre

Powstanie jedynie 15 takich egzemplarzy.

Powstanie jedynie 15 takich egzemplarzy.

McLaren przez lata swojej bytności na rynku zasłużył sobie na miano producenta jednych z najdroższych, a co za tym również idzie, najbardziej ekskluzywnych samochodów na świecie. Jednak jego najnowszy model podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, powstanie on w nakładzie zaledwie 15 egzemplarzy, które będą dostępne tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Nowy McLarena Sabre doczekał się dość nietypowej premiery, gdyż nie został on zaprezentowany stricte przez McLarena, a jego regionalny dział z Beverly Hills. Co ciekawe projekt ten został opracowany przez MSO – McLaren Special Operations, a co więcej, powstał on na zlecenie indywidualnych klientów, którzy mogą dowolnie dostosować McLarena Sabre do swoich potrzeb.

Początkowe plotki mówiące o nadchodzącym modelu McLarena sugerowały, że będzie on zapewniał około 1000 KM mocy, które będzie pochodziło z potężnego, hybrydowego układu napędowego. Jednak pogłoski te daleko minęły się z prawdą, gdyż na pokład Sabre trafiła czysta 4-litrowa V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która zapewnia zdrowe 824 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić tę bestię maksymalnie do 351 km/h. Niestety zarówno marka, jak i jej regionalny dział nie podają nawet przybliżonych osiągów, jakie pozwoli nam uzyskać potężna jednostka napędowa.

Sam McLaren nie zamierza przekazywać więcej informacji ograniczając się do stwierdzenia, że to od indywidualnych klientów zależy, jakie dokładnie informacje dotyczące modelu zostaną upublicznione. Dodatkowo każdy z modeli zostanie ściśle opracowany we współpracy z klientem indywidualnym, co oznacza, że każdy z 15 egzemplarzy będzie co prawda posiadał identyczne serce, to stylistycznie może się on różnić od pozostałych w zależności od preferencji klienta.

Jeżeli chciałbyś zakupić McLarena Sabre, to musimy Cię rozczarować. Powstanie jedynie 15 egzemplarzy tego modelu, w czym będą one dostępne tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a co za tym idzie, będą również przystosowane do tamtejszych przepisów i homologacji.

2021 McLaren Sabre

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz