Honda Civic Type R będzie ostatnim wyłącznie spalinowym samochodem Hondy w Europie

Pojazd napędzany będzie 2-litrowym silnikiem benzynowym oferującym nieco więcej mocy od poprzedniej generacji modelu.

Pojazd napędzany będzie 2-litrowym silnikiem benzynowym oferującym nieco więcej mocy od poprzedniej generacji modelu.

Obecnie Europa nie jest zbyt przyjaznym gruntem dla samochodów napędzanych czysto spalinowymi silnikami, zwłaszcza dla tych, które mają być zorientowane osiągi. Nic więc dziwnego, że praktycznie wszystkie marki inwestują ogromne fundusze w rozwój napędów elektrycznych, aby sprostać coraz to ostrzejszym normom emisji spalin. Jednak Honda postanowiła pójść pod prąd i według najnowszych pogłosek Honda Civic Type R otrzyma wyłącznie spalinowy układ napędowy.

Honda zapowiedziała, że zelektryfikuje całą swoją ofertę w Europie do 2022 roku, ale według najnowszych informacji, do których dotarł portal Autocar, topowy wariant Hondy Civic będzie chlubnym wyjątkiem w ofercie. Oznaczałoby to, że poprzednie pogłoski mówiące o hybrydowym wariancie Hondy Civic Type R oferującym około 400 KM mocy okazałyby się fałszywe. Z drugiej jednak strony topowy hatchback zachowa obecny 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który doczeka się niewielkiego wzrostu mocy względem poprzedniej generacji modelu, która oferowała 320 KM mocy.

Możemy się spodziewać, że japońska marka wprowadzi zmodyfikowaną turbosprężarkę, co pozwoli uzyskać wyższy moment obrotowy, który w poprzedniej generacji Hondy Civic Type R wynosił już 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej Honda będzie oferowana tylko i wyłącznie z manualną skrzynią biegów, co z pewnością przypadnie do gustu fanom modelu. Dodatkowo, według portalu Autocar, w przygotowaniu jest „szereg ulepszeń” w celu zwiększenia osiągów i wydajności, co pozwoli modelowi być bardziej konkurencyjnym w stosunku do Volkswagena Golfa GTI Clubsport.

Nowa Honda Civic w prototypowej wersji zadebiutowała pod koniec zeszłego roku, a jej produkcyjny wariant powinien pojawić się w pierwszy kwartale bieżącego roku. Wiemy również, że szykowany jest mocniejszy wariant Si, lecz wątpimy, aby zarówno on, jak i topowa wersja Type-R zadebiutowały wraz z bazowym modelem.

2022 Honda Civic – Prototyp

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Autocar, Civic XI

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz