Samochody elektryczne

Hyundai opublikował kolejny zwiastun elektrycznego Ioniq 5

Z pewnością będzie to bardzo charakterystyczny samochód.

Z pewnością będzie to bardzo charakterystyczny samochód.

W połowie sierpnia Hyundai postanowił stworzyć kolejną submarkę, która tym razem będzie przeznaczona wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Od tej pory Ioniq rozwija się jako marka podrzędna oferująca „wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym zorientowane na klienta”. Co więcej pod koniec grudnia mogliśmy przyjrzeć się pierwszemu zwiastunowi nowego Ioniq 5, jak również fotografiom przedstawiającym model podczas zakamuflowanych testów. Na niespełna miesiąc przed premierą Hyundai postanowił opublikować kolejny zwiastun modelu, który przybrał formę trzech zdjęć przedstawiających fragmenty pojazdu.

Duża część pojazdu nadal pozostaje nieodkryta, a najnowsze zwiastuny rzucają jedynie zacienione spojrzenie na przednią, jak i tylną część pojazdu, jak również na nowe felgi. Co ciekawe, Hyundai stawia na tak zwaną funkcję projektowania pikseli parametrycznych, a jego przednie, jak i tylne światła czerpią inspirację z „najmniejszej jednostki obrazowania cyfrowego”. Model doczekał się czterech „pikselowych” świateł, które przypominają swoim kształtem literę U, zaś tylne reflektory doczekały się bardziej prostokątnego wzoru. W przedniej części pojazdu znajdzie się również pierwsza w Hyundaiu, składana maska, która pozwoli uzyskać jeszcze większą aerodynamikę.

Opublikowane fotografie pozwalają nam również przyjrzeć się nowym, 20-calowym felgom z nietypowym geometrycznym kształtem, który po części przypomina turbinę. Dodatkowo możemy dostrzec, że przednie koła zostały umieszczone bliżej przodu pojazdu, co nie jest jednak zbyt dużym zaskoczeniem, gdyż płyta podłogowa E-GMP, na której został oparty model, zapewnia znacznie większą elastyczność w proporcjach, co pozwala na pewne przemieszczenia.

Z tyłu natomiast znajdziemy czarny pasek przeciągnięty wzdłuż wcześniej wspomnianych tylnych świateł, na którym znajdzie się dopisek Ioniq. Nieco niżej umieszczony został nietypowy zderzak z przetłoczeniem, który niestety został zacieniowany, przez co nie możemy dokładnie mu się przyjrzeć. Cały samochód otrzymał bardzo charakterystyczny i odważny wygląd, który łączy w sobie również niewielką dozę stylu retro.

Ioniq 5 będzie pierwszym modelem opartym na platformie E-GMP z płaskim zestawem akumulatorów przypominającymi deskorolkę pod podłogą pojazdu. Dodatkowo platforma ta naturalnie została przystosowana do napędu na tylną oś z umieszczonym na niej silnikiem elektrycznym, zaś sam Ioniq 5 doczeka się kolejnego silnika umieszczonego na przedniej osi. Zostanie on również wyposażony w system szybkiego ładowania, który pozwoli uzyskać 100 km zasięgu w przeciągu zaledwie 5 minut, a sam model będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu do 550 km według norm WLTP.

Nowy Hyundai Ioniq 5 zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

2022 Hyundai Ioniq 5 – zdjęcia szpiegowskie, grudzień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz