Techart wzięło na swój warsztat Porsche Cayenne

Topowy wariant doczekał się 750 KM mocy oraz 1030 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Topowy wariant doczekał się 750 KM mocy oraz 1030 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Techart nie po raz pierwszy postanowiło podrasować model należący do Porsche, stąd też niemieckie samochody nie są mu obce. Tym razem tuner postanowił wzbogacić swoją ofertę o pakiet poprawek dla Porsche Cayenne w każdej z dostępnych wersji silnikowych. Zmian doczekały się same jednostki napędowe, jak i wnętrza oraz nadwozia pojazdów.

Najnowszym punktem w ofercie tunera jest Powerkit dla Cayenne GTS, który podkręca 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem do 640 KM mocy oraz 870 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oznacza to zdrowy zastrzyk mocy w postaci dodatkowych 180 KM oraz 250 Nm momentu obrotowego. Dodatkowa moc pozwoliła skrócić czas przyśpieszenia do „setki” z 4,5 do 3,6 sekundy, a także zwiększyć prędkość maksymalną do 300 km/h. Tuner posiada również w swojej ofercie zestaw ulepszeń do każdej z dostępnych wersji silnikowych, co tyczy również topowego wariantu Turbo S E-Hybrid, który po odpowiednich poprawkach zapewni nam 750 KM mocy oraz 1030 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Tuner nie ograniczył się jednak jedynie do zmian w jednostkach napędowych, lecz również zaoferował pewne modyfikacje wizualne. Właściciele mogą wyposażyć swoje modele w aerodynamiczną maskę wykonaną z włókna węglowego, subtelny przedni i tylny splitter z nowym dyfuzorem oraz zmodyfikowany tylny spojler. Całość dopełnia szeroki wachlarz dostępnych obręczy osiągających maksymalną wielkość 23-cali, które mogą doczekać się dowolnego koloru oraz wykończenia, co w połączeniu ze sportowymi sprężynami Techart pozwalającymi obniżyć podwozie o 35 mm pozwoli nam uzyskać agresywny wygląd modelu.

Klienci mogą również dostosować wnętrze swoich modeli do własnych gustów, gdyż tuner oferuje praktycznie nieograniczoną gamę skórzanych wykończeń, dedykowanych kierownic, czy też wszelakiej maści dodatków z włókna węglowego. Jeżeli jednak skóra niezbyt pasuje Ci do gustu, to możesz decydować się na siedzenia z naturalnej wełny.

Porsche Cayenne od Techart

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz