Samochody elektryczne

Całoroczny nakład Rimac C-Two został już wyprzedany

Co ciekawe, stało się to jeszcze przed oficjalnym ujawieniem produkcyjnej wersji elektrycznego hipersamochodu.

Co ciekawe, stało się to jeszcze przed oficjalnym ujawieniem produkcyjnej wersji elektrycznego hipersamochodu.

Potężny hipersamochód Rimac C-Two już od 2018 roku znajduje się na ustach fanów szybkich samochodów, kiedy to został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Następnie rok później chorwacki producent przedstawił model z nową kolorystyką, jednak nadal był to jedynie testowy egzemplarz, który nie trafił jeszcze na linie produkcyjne. Wiele wskazuje na to, że wersja produkcyjna zostanie już niedługo zaprezentowana, jednak mamy dla Was złą wiadomość – całoroczny nakład modelu został już wyprzedany.

Początkowo Rimac C_Two miał zadebiutować w 2020 roku, jednak epidemia koronawirusa znacząco posunęła te plany w czasie. Dodatkowo przed długi czas po sieci krążyły pogłoski, które twierdziły, że hipersamochód został już całkowicie wyprzedany, jednak Chorwaci nie zamierzali odnosić się do tych plotek aż do niedawna. Zaledwie wczoraj dyrektor generalny Rimac – Mate Rimac postanowił przekazać oficjalne informacje w mediach społecznościowych.

„Mogę powiedzieć, że mamy wyprzedany co najmniej pierwszy rok produkcji” – napisał Mate. Według niego, firma postawiła sobie za cel, aby sprzedaż samochodu rozpoczęła się 12 miesięcy przed trafieniem modelu na linie produkcyjne. Jednak można śmiało stwierdzić, że jest to zakup przysłowiowego „kota w worku”, gdyż firma nie zaprezentowała zarówno produkcyjnej wersji samochodu, jak i samej nazwy modelu.

Jednak w poście zawarta została jeszcze bardzo ważna wiadomość, a mianowicie, że Rimac „wkrótce” ujawni wersję produkcyjną i oficjalną nazwę samochodu. Firma pracuje aktualnie nad trzema samochodami marketingowo-sprzedażowymi, które zostaną wykorzystane podczas prezentacji, jazd testowych dla mediów, czy też testowania przez klientów. Samochód wciąż znajduje się w fazie rozwoju, aby klienci otrzymali już w pełni gotowy egzemplarz, który będzie pozbawiony jakichkolwiek niedoróbek technicznych.

Potężny Rimac C_Two będzie napędzany czterema silnikami, które generują łącznie 1914 KM oraz 2300 Nm momentu obrotowego. Pozwala to wystrzelić do „setki” w czasie jedynie 1,85 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 412 km/h.

Źródło: Mate Rimac

2019 Rimac C_Two Concept Galactic White

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz