Samochody elektryczne

Oto jak może wyglądać elektryczne Renault 5 Alpine

Zbliża się czas elektrycznych hot-hatchy

Zbliża się czas elektrycznych hot-hatchy.

Zaledwie kilkanaście dni temu, a mianowicie 14 stycznia, Renault i jej submarka Alpine zapowiedziały nam swoje najbliższe plany. Francuska marka ogłosiła powrót Renault 5 jako całkowicie elektrycznego hatchbacka, który idealnie sprawdzi się w zatłoczonych miastach, zaś Alpine potwierdziło, że zamierza projektować samochody elektryczne, które będą powstawać przy współpracy z Lotusem. Jednak grafik X-Tomi Design postanowił połączyć obie obietnice i stworzył projekt przedstawiający elektrycznego hot-hatcha.

Renault 5 Alpine byłoby ideologicznym następcą Renault 5 Turbo z lat 80. i przyjmuje koncepcję elektryczną R5, a następnie przekształca model w potężnego hot-hatcha z charakterystycznym niebieskim kolorem Alpine. Grafik wprowadził do modelu zmodyfikowany zderzak i potężniejsze koła przy jednoczesnym obniżeniu podwozia modelu, dzięki czemu uzyskał on obraz prawdziwej elektrycznej bestii łapczywie pokonującej kolejne kilometry.

Warto również wspomnieć, że Alpine pokazywało zwiastun przedstawiający kilka najbliższych projektów, w czym jeden z nich wyglądał jak mały elektryczny samochód przeznaczony do miejskich przejażdżek. Co prawda, wyglądał on nieco inaczej niż model przedstawiony na powyższej wizualizacji, jednak jego ostateczny wygląd może nieco odbiegać o projektu graficznego. Prawdę mówiąc nie bylibyśmy bardzo zdziwieni, gdyby rzeczywiście Alpine zamierzało stworzyć potężne, elektryczne Renault 5.

Niestety musimy zejść jeszcze na ziemię, gdyż mało wiemy o samym podstawowym Renault 5, które według zapowiedzi szefa Renault, Luca de Meo, ma zostać wprowadzone „za cenę, na którą będzie stać wielu, wielu ludzi”. Niemniej jednak wizja współczesnego Renault 5 Turbo z elektrycznym silnikiem oferującym około 200 km mocy brzmi bardzo zachęcająco.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy Renault 5 zostanie oficjalnie zaprezentowane, lecz nie powinniśmy spodziewać się jego premiery wcześniej niż za dwa lub trzy lata. Oznacza to tym samym, że jego potężniejszy wariant od Alpine pojawi się nie wcześniej niż w 2025 roku.

Renault Megane RS Trophy-R, BMW M135i oraz Renault Megane RS Trophy na Torze Modlin – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Tomasz Dąbrowski

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz