Lexus wyjaśnia dlaczego nowy IS 500 nie jest najmocniejszym wariantem F

Czyżby Lexus ostatecznie szykował nowego IS F?

Ostatnie dni były dla japońskiej marki premium bardzo intensywne – począwszy od przygotowania dwóch zwiastunów nowego modelu, po premierę potężnego Lexusa IS 500 F Sport Performance. Jednak może pojawić się pytanie czemu pojazd nie otrzymał pełnoprawnego szyldu F, czy też samego F Sport tylko F Sport Performance? Lexus postanowił nie trzymać nas długo w napięciu i udzielił kilku ciekawych informacji w wywiadzie z portalem Lexus Enthusiast.

Japońska marka premium miała pewien problem z nowym modelem, gdyż był on na tyle potężny, że przewyższał poziom modeli F Sport, jednak nie na tyle potężny i luksusowy, aby dorobić się pełnoprawnego dopisku „F”. W efekcie czego otrzymał zupełnie inną kategorię pozycjonowania w ofercie Lexusa, a mianowicie F Sport Performance. Według Lexusa, nowy model może poszczycić się dużą mocą i imponującymi liczbami, jednak pojazdy spod szyldu F są „najwyższym wyrazem mocy i osiągów”, a także otrzymują „najbardziej innowacyjną inżynierię i zaawansowaną technologię jazdy”.

Co to może dla nas oznaczać? Uściślając, dla nas, czyli mieszkańców starego kontynentu nie oznacza to nic nadzwyczajnego, gdyż Lexus IS 500 F Sport Performance będzie zakazanym owocem w Europie, podobnie jak pozostałe warianty poliftowego modelu – 350, 300h i 300. Jednak dla reszty świata może to znaczyć, że w bliższym lub dalszym czasie na rynku pojawi się topowy wariant F z jeszcze potężniejszą jednostką napędową i bardziej agresywnym wyglądem.

Niestety jak na ten moment nie wiemy kiedy, a nawet czy Lexus IS F ostatecznie powstanie. Pozostaje nam jedynie spoglądać zza ocean na nowego Lexusa IS 500 F Sport Performance, pod którego maską spoczywa wolnossące 5-litrowe V8, która zapewnia 479 KM mocy oraz 535,5 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które zostało połączone z 8-biegowym automatem. Takie połączenie pozwala wystrzelić najmniejszemu sedanowi Lexusa do „setki” w zaledwie 4,5 sekundy.

Nowy Lexus IS 500 F Sport Performance trafi do sprzedaży już jesienią tego roku, a dokładny cennik i pełna paleta dostępnych kolorów lakieru i wykończenia będzie dostępna bliżej tego terminu.

2022 Lexus IS 500 F Sport Performance

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz