Co powiecie na buty od Lexusa?

Zostały one zainspirowane Lexusem IS 350 F Sport.

Współpraca marek samochodowych z koncernami zajmującymi się produkcją butów nie jest rzadkim zjawiskiem. Pod koniec zeszłego roku Porsche wypuściło wraz z marką Puma specjalną serię butów zainspirowaną różnymi generacjami Porsche 911 Turbo, czy też obuwia przedstawiającego Hummer EV. A teraz możemy przyjrzeć się butom, które zostały zainspirowane Lexusem IS 350 F Sport.

Co prawda Lexus zaledwie kilka dni temu zaprezentował nowego IS 500 F Sport Performance, to jednak buty zostały zainspirowane jego słabszym bratem, w którego przewodach również pływie sportowa krew. Intrygujące obuwie powstało przy współpracy japońskiej marki premium z firmą RTFKT, a same buty otrzymały akcenty zainspirowane zestawem F Sport Dynamic Handling Package.

Sam wygląd i struktura podeszwy w założeniu ma przypominać oponę luksusowego sedana, podczas gdy czubek buta nawiązuje do charakterystycznej wrzecionowatej kratki grilla. Boki obuwia mają czarne NuLuxe z jasnoszarymi przeszyciami nawiązującymi do siedzeń, a środkowy srebrny pasek jest inspirowany detalami reflektorów. Z tyłu znajdziemy natomiast wydrukowany w 3D element odzwierciedlający spojler wykonany z włókna węglowego. Całość podkreślana jest przez znaczki F Sport oraz Lexusa, a także charakterystyczny niebieski kolor.

„RTFKT włożył tę samą pasję w rozwój tego jedynego w swoim rodzaju buta, z jaką pracowaliśmy przy opracowywaniu nowego Lexusa IS 2021. Steven i Chris dostarczyli przykuwające uwagę tenisówki, które bezbłędnie odzwierciedlają śmiały projekt i imponujące osiągi IS” – powiedział Vinay Shahani, wiceprezes ds. Marketingu Lexusa.

Jeżeli chcesz bliżej przyjrzeć się luksusowemu obuwiu, to zachęcamy, abyś zapoznał się z materiałami video opublikowanymi przez witrynę complex.com zajmującej się tematyką lifestyle-ową.

2022 Lexus IS 500 F Sport Performance

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz