Oto jak może wyglądać nowa generacja Peugeota 308 w wersji kombi

Nowa generacja modelu zadebiutuje już 18 marca.

Premiera nowej generacji Peugeota 308 zbliża się do nas wielkimi krokami i jej oficjalny debiut został zaplanowany na 18 marca. Jednak graficy współpracujący z portalem Kolesa.ru postanowili osłodzić nam dłużące się dni wyczekiwania i opierając się na najnowszych zdjęciach szpiegowskich przygotowali pierwszą wizualizację przedstawiającą nadchodzącego Peugeota 308 w wersji kombi.

Nowa generacja modelu doczeka się przemodelowanego przodu z LED-owymi reflektorami o charakterystycznym trójpaskowym kształcie, które zostaną przeciągnięte wzdłuż zderzaka oraz płynnie przechodzą w masywną osłonę chłodnicy, która doczeka się zaktualizowanego logo marki. Jednak autorzy grafiki postanowili skorzystać jeszcze z poprzedniego projektu pomimo tego, że francuska marka potwierdziła iż nowy Peugeot 308 doczeka się odświeżonego emblematu lwa.

W tylnej części pojazdu nie znajdziemy zbyt wielu zmian względem obecnej generacji Peugeota 308 w wersji kombi. Model doczekał się nowych tylnych świateł oraz przemodelowanego zderzaka, natomiast wariant GT Line otrzyma dodatkowo bardziej agresywny dyfuzor.

Nowa generacja modelu zostanie oparta na zaktualizowanej platformie EMP2 opracowanej przez Peugeota. Warto również wspomnieć, że każdy z dostępnych silników kompaktowego modelu doczeka się elektrycznego wsparcia, co może oznaczać, że gama jednostek napędowych zostanie pozbawiona motorów wysokoprężnych. Najmocniejszy wariant zostanie wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który zapewni 228 KM mocy.

Nowy Peugeot 308 zadebiutuje już 18 marca, jednak nie wiemy, czy praktyczniejszy wariant doczeka się swojej oficjalnej prezentacji tego samego dnia, co jego kompaktowy odpowiednik. Dodatkowo w późniejszym czasie do oferty 308 dołączy uterenowiona wersja modelu, która będzie rywalizowała z Fordem Focusem Active.

2021 Peugeot 308

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz