Toyota zapowiedziała następcę Aygo z silnikiem spalinowym

Toyota nie zamierza rezygnować z segmentu małych samochodu.

Pod koniec grudnia 2019 roku pojawiły się pogłoski mówiące, że japońska marka zamierza nie porzucać segmentu małych samochodów na rzecz popularniejszych SUV-ów i przygotuje nową generację Aygo. Dziś Toyota potwierdziła te plotki i zapowiedziała że ​​na kontynencie europejskim pojawi się pojazd nowej generacji z segmentu A. Będzie on najtańszym i najmniejszym modelem marki, który zostanie opracowany na platformie GA-B, zapewniając „ustalone korzyści w zakresie jazdy, obsługi, bezpieczeństwa i konstrukcji”.

Co prawda Toyota nic nie wspomina o nazwie zapowiadanego samochodu, jednak bez trudu możemy się domyślać, że chodzi tutaj o nową generację Aygo. W opublikowanym przez japońską markę komunikacie prasowym możemy przeczytać, że nowy samochód z segmentu A będzie dostępny z tradycyjnym silnikiem spalinowym, aby „pomóc utrzymać model dostępny dla klientów”. Krążące pogłoski mówią również o wersji napędzanej silnikiem elektrycznym, jednak informacja ta nie została jeszcze potwierdzona.

Nowa generacja Aygo dołączy do Toyoty Yaris, która zdobyła tytuł europejskiego samochodu roku 2021, do zwężającego się segmentu A. Co więcej, w najbliższym czasie duet zostanie uzupełniony o Toyotę Yaris Cross, która trafi na rynek pod koniec bieżącego roku. W efekcie czego, japońska marka będzie oferowała aż trzy modele oparte na platformie GA-B uzyskując ich roczną produkcję na poziomie 500.000 egzemplarzy, a zastosowanie identycznych podstaw sprawi, że koszty produkcyjne zostaną zminimalizowane.

Nowa generacja Toyoty Aygo została już przyłapana podczas zakamuflowanych testów, dzięki czemu wiemy, że pojazd zachowa swój dotychczasowy styl nadwozia. Według krążących pogłosek, model miał doczekać się bardziej uterenowionego wyglądu, co pozwoliłoby mu wstrzelić się w trwającą modę na SUV i crossovery, jednak wcześniej wspomniane fotografie szpiegowskie zdementowały te plotki. Warto jednak zauważyć, że przyłapane prototypy wydają się być nieco większe niż obecna generacja Toyoty Aygo.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy Toyota postanowi zaprezentować nową generację Aygo, jednak patrząc po poniższych fotografiach ukazujących model w produkcyjnym nadwoziu możemy sądzić, że jej oficjalny debiut może nastąpić pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

2022 Toyota Aygo – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz