Poznajcie Toyotę Suprę Jarama Racetrack

Japońska marka przygotuje jedynie 90 takich egzemplarzy.

Fani zarówno samej marki, jak i całej motoryzacji przez lata wyczekiwali nowej Toyoty Supry, która została przyjęta z dość mieszanymi uczuciami. Dla części osób jest to świetny samochód sportowy, który potrafi cieszyć zarówno oko przechodniów, jak i kierowcę za kółkiem, zaś dla pozostałych jest to połącznie Toyoty z BMW, co nie stanowi dla nich zbyt zachęcającego argumentu. Niemniej jednak otrzymaliśmy ciekawą propozycję, która z pewnością wyróżnia się na rynku.

O ogromnym znaczeniu tego modelu w polityce Toyoty świadczy fakt, że japońska marka co jakiś czas prezentuje specjalne edycje, które wprowadzają niewielkie zmiany stylistyczne. Supra wjechała na rynek z wariantem „Launch Edition”, a niedługo potem jej oferta rozszerzyła się o rodzeństwo „A90 Edition”, które mieliśmy okazję testować, „A91 Edition” oraz niedawno zaprezentowany „Fuji Edition”. Teraz nadszedł czas na kolejną limitowaną edycję, czyli „Jarama Racetrack Edition”, która nawiązuje do pierwszej prezentacji samochodu dla dziennikarzy, która odbyła się w 2019 roku na torze wyścigowym Jarama w Hiszpanii.

Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że limitowana wersja doczekała się specjalnego lakieru Horizon Blue z czarnym wykończeniem, a także zestawu 19-calowych felg z czerwonymi zaciskami hamulcowymi. Niestety nie znajdziemy tutaj żadnej plakietki, czy emblematu, który potwierdziłby niecodzienne pochodzenie modelu. Zmiany zaszły również we wnętrzu maszyny, które zostało wykończone czarną Alcantarą z niebieskimi przeszyciami na kierownicy, fotelach, tunelu środkowym, czy też na desce rozdzielczej. Oczywiście nie mogło tutaj zbraknąć plakietki „Jarama Racetrack Edition 1/90”, która znalazła się przed fotelem pasażera.

Niestety Jarama Racetrack podąża za pozostałymi edycjami specjalnymi, stąd też japońska marka nie wprowadziła żadnych zmian w układzie napędowy. Limitowana Supra została wyposażona w 3-litrowy silnik z turbodoładowaniem generujący 340 KM oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężna jednostka napędowa została połączona z 8-biegową automatyczną przekładnią, która przekazuje całą moc na tylną oś. Takie zestawienie pozwala wystrzelić do „setki” w zaledwie 4,3 sekundy, oraz rozpędzić się maksymalnie do 250 km/h.

„Wyjątkowe i niepowtarzalne elementy stylistyczne, w połączeniu z wielką charyzmą GR Supry jako samochodu sportowego o czystej esencji, sprawią, że GR Supra Jarama Racetrack Edition stanie się prawdziwym przedmiotem kolekcjonerskim.”

Toyota Supra Jarama Racetrack powstanie w nakładzie zaledwie 90 egzemplarzy, z których wszystkie zostaną przeznaczone wyłącznie na rynek europejski. Jak na ten moment nie wiemy, ile przyjdzie nam zapłacić za ten wariant w Polsce, a nasz rodzimy importer nie wprowadził jeszcze limitowanej wersji do swojej oferty.

2021 Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz