Zdjęcia szpiegowskie

Mini Cooper nowej generacji przyłapany podczas zimowych testów

Nowa generacja będzie dostępna w wersjach spalinowych i elektrycznej.

Mini założyło dość ambitne plany dotyczące odejścia od silników spalinowych na rzecz pełnej elektryfikacji. W niedawnym wywiadzie szef BMW Oliver Zipse ogłosił, że brytyjska submarka w pełni przestawi się na pojazdy elektryczne „na początku lat 30. XXI wieku”. Co więcej każdy nowy samochód wypuszczony po 2025 roku będzie dostępny tylko i wyłącznie z silnikiem elektrycznym. Nie są to puste zapowiedzi, gdyż szpiedzy motoryzacyjni właśnie przyłapali nową generację w pełni elektrycznego Mini Coopera podczas zakamuflowanych testów.

Prototyp został pokryty grubą warstwą siatki maskującej, które szczelnie ukrywa wygląd pojazdu przed ciekawskim wzrokiem gapiów. Dodatkowo marka zadała sobie dodatkowy trud, aby zmylić obserwatorów stosując fałszywe pierścienie reflektorów oraz przestarzałe tylne światła. Co więcej, na masce prototypu znalazł się wystający wlot powietrza, który może sugerować, że mamy do czynienia ze spalinowym samochodem. Jednak wielkie naklejki „Elektryczny pojazd testowy” nie pozostawiają nam wiele do domysłu. Spodziewamy się, że wygląd zewnętrzy modelu tylko w niewielkim stopniu ulegnie zmianie względem poprzedniej generacji, podczas gdy jego wnętrze może doczekać się sporych zmian.

Szpiedzy motoryzacyjni zdołali sfotografować część wnętrza samochodu, jednak nie mamy pełnego obrazu kokpitu. Fotografie przedstawiają nam część deski rozdzielczej, na której znalazł się duży zakrzywiony ekran przypominający te, które BMW montuje w swoich pojazdach. Zapewne fani marki nie będą z tego powodu zbyt zadowoleni, gdyż swoistym znakiem rozpoznawczym Mini były mniej lub bardziej zaokrąglone wyświetlacze.

Należy jednak pamiętać, że nowa generacja Mini Coopera trafi na rynek jako rok modelowy 2023, stąd też pojazd znajduje się dopiero we wczesnej fazie testów. Oznacza to, że do czasu jego premiery projekt może doczekać się wielu zmian w nadchodzących miesiącach. Pewne jest jedynie to, że nowy Mini Cooper będzie dostępny zarówno ze spalinowym, jak i w pełni elektrycznym układem napędowym, a w przyszłości może pojawić się wersja napędzana gazem.

2023 Mini Cooper EV – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

next-gen-mini-cooper-se-ev
next-gen-mini-cooper-se-ev (1)
next-gen-mini-cooper-se-ev (2)
next-gen-mini-cooper-se-ev (3)
next-gen-mini-cooper-se-ev (4)
next-gen-mini-cooper-se-ev (5)
next-gen-mini-cooper-se-ev (6)
next-gen-mini-cooper-se-ev (7)
previous arrow
next arrow
 
next-gen-mini-cooper-se-ev
next-gen-mini-cooper-se-ev (1)
next-gen-mini-cooper-se-ev (2)
next-gen-mini-cooper-se-ev (3)
next-gen-mini-cooper-se-ev (4)
next-gen-mini-cooper-se-ev (5)
next-gen-mini-cooper-se-ev (6)
next-gen-mini-cooper-se-ev (7)
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz