Peugeot nie planuje nowego 308 GTi

Powód jest oczywisty - normy emisji spalin.

Do oferty Peugeota właśnie dołączyła nowa odsłona modelu 308. To już trzecia generacja i jest to jednocześnie pierwszy model na nowej wersji płyty podłogowej EMP2. Auto wprowadziło powiew świeżości do oferty oraz futurystyczny design, który zapoczątkowały modele 3008 i 5008 po faceliftingu.

Po premierze bazowego modelu, wszyscy rozpoczęliśmy wyczekiwać pierwszych informacji o sportowych wariantach oraz nowego GTi lub PSE (Peugeot Sport Engineered). Dotyczy to również brytyjskiego Top Gear, który nie tylko miał okazję już obejrzeć samochód z bliska, lecz również spotkać się przedstawicielami francuskiego koncernu. Niestety informacje nie napawają optymizmem.

Jerome Micheron, dyrektor produktu marki Peugeot, w krótkim wywiadzie dla Top Gear zdradził, że producent aktualnie nie ma żadnych planów wprowadzenia sportowej odmiany do gamy trzeciej generacji 308.

Jeśli spojrzeć na rynek wersji sportowych i przepisy dotyczące emisji CO2, to rynek ten upadł.

Jerome Micheron, dyrektor produktu marki Peugeot

Niestety najpewniej nie zobaczymy też mocniejszej odmiany hybrydowej, o której mówiło się w plotkach jeszcze jakiś czas temu. Micheron zaznaczył, że mocniejsza odmiana spowoduje znaczne zwiększenie masy pojazdu, co nie jest mile widziane.

2021 Peugeot 308

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Top Gear

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz