Oto jak może wyglądać nowy Peugeot 308 w wersji kombi

Możemy spodziewać się niewielkiego spadku pojemności względem poprzedniej generacji modelu.

Peugeot ostatnimi czasy wprowadził kilka zmian wizualnych w desingu projektowanych samochodów ze zmianą znaczka na czele, a efekt prac mogliśmy podziwiać podczas niedawnej prezentacji nowego Peugeota 308. Francuski kompakt doczekał się bardzo dobrego projektu ze świetnie wyglądającym nadwoziem, jednak tajemnicą pozostaje jeszcze wygląd jego praktyczniejszego brata z długim dachem. Jednak Peugeot 308 w wersji kombi został już przyłapany podczas zakamuflowanych testów i właśnie doczekał się pierwszej wizualizacji.

Grafiki pochodzą z portalu Kolesa.ru, a sam autor bazował na najnowszych zdjęciach szpiegowskich i nadał praktyczniejszemu Peugeotowi 308 nieco kanciaste kształty przy jednoczesnym zachowaniu rewelacyjnego wyglądu. Argumentem, który mógłby przekonać klientów, by zdecydować się na praktyczniejszą wersję jest oczywiście przestrzeń załadunkowa, która w kompaktowej wersji zmalała z 420 do 412 litrów. Nie byłoby to zbyt dużym zaskoczeniem, niemniej jednak sam Peugeot 308 urósł względem swojego poprzednika. Wariant z długim dachem również może stracić nieco na praktyczności, jednak jego poprzednia odsłona oferowała nam 660 litrów przestrzeni załadunkowej, stąd też utrata kilku lub kilkunastu z nich nie będzie zbyt bolesna.

Według krążących pogłosek, w powietrzu wisi jeszcze jeden wariant nadwozia, który łączyłby w sobie podwyższonego sedana z płynniejszą linią dachu przypominającą te widziane w nadwoziach typu coupe. Jednak ze zmianą nadwozia nie podążałyby kolejne modyfikacje, a sam pojazd otrzymałby te same jednostki napędowe, co pozostałe warianty z rodziny 308.

Wiemy natomiast, że nowy Peugeot 308 nie otrzyma mocniejszego wariantu GTi, a głównym powodem tej decyzji są coraz to ostrzejsze normy emisji spalin, które nie sprzyjają montowaniu w samochodach mocniejszych jednostek napędowych. Decyzję tę ogłosił sam dyrektor produktu marki Peugeot, Jerome Micheron w krótkim wywiadzie dla Top Gear.

Praktyczniejszy wariant Peugeota 308 powinien pojawić się pod koniec bieżącego roku.

2021 Peugeot 308

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz