Oto jak może wyglądać nowa Honda Civic z długim dachem

Być może projekt zostanie kiedyś zrealizowany.

Zaledwie kilka dni temu Honda oficjalnie zaprezentowała XI generację Civica, który otrzymała zdecydowanie uproszczony wygląd względem swojego poprzednika. Jak na ten moment japońska marka zaoferuje nam Hondę Civic jako hatchbacka oraz sedana, oczywiście łącznie z topowymi odmianami Type R oraz Si. Jednak w całej ofercie zabrakło nam kombi, które mogłoby przypaść do gustu klientom potrzebującym nieco więcej przestrzeni bagażowej. Na pomoc przybywa X-Tomi Design, który przygotował wizualizację nowej Hondy Civic z długim dachem.

Warto wspomnieć, że Honda Civic w wersji kombi była przez pewien czas oferowana w Europie. Praktyczniejsze nadwozie zostało wskrzeszone w 2014 roku, kiedy to Honda przygotowała wersję Civic Tourer, która obecna była na rynku przez zaledwie trzy lata. Jednak stylistyka IX generacji tego modelu nie była zbyt przyjazna dla wersji z długim dachem. Niemniej jednak, niedawno zaprezentowana XI generacja Civica otrzymała uproszczony wygląd, który lepiej pasowałby do praktyczniejszego nadwozia.

Grafik X-Tomi Design, który jest autorem powyższej wizualizacji nie musiał wprowadzać do projektu zbyt drastycznych zmian, a proste i czyste linie sprawiają, ze długi tył pojazdu wygląda bardzo naturalnie. Niestety jeżeli jesteś fanem poprzedniej odsłony modelu, to powyższa grafika utwierdzi cię w przekonaniu, że Honda zniszczyła kultowy projekt i stworzyła do bólu nudny samochód.

Niestety jak na ten moment powyższa wizualizacja będzie tylko wirtualnym projektem, który może nigdy nie zostać zrealizowanym. Honda w żadnym ze swoich materiałów nie zapowiadała, że pracuje nad praktyczniejszą wersją Civica, jednak małe kombi nie byłoby całkowicie pozbawione sensu. Pozostaje tylko pytanie, czy model cieszyłby się na tyle dużą popularnością, że japońskiej marce opłacałoby się go opracować.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz