Zdjęcia szpiegowskie

Nowy Mercedes-AMG SL został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Czas na małą odskocznię od SUV-ów i crossoverów.

Ostatnimi czasy większość marek skupiła się na produkcji wszelakiej maści SUV-ów i crossoverów, które zepchnęły na dalszy tor pozostałe typy nadwozia. Najbardziej ucierpiały na tym małe sportowe samochody, które dodatkowo muszą mierzyć się z coraz to ostrzejszymi normami emisji spalin. Jednak Mercedes postanowił nie odpuszczać tego segmentu rynku i pracuje nad nową odsłoną modelu AMG SL.

Niemiecki roadster został niedawno przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak od ostatniego spotkania prototypu ze szpiegami motoryzacyjnymi utracił on sporo kamuflażu. Najświeższe fotografie przedstawiają SL z czerwonym materiałowym dachem, który został zastosowany, aby zmniejszyć wagę pojazdu oraz nieznacznie zwiększyć jego pojemność. Co ciekawe, możemy dostrzec, że jego tablica rejestracyjna została umieszczona za tylną szybą, a nie w zagłębieniu zderzaka, które zostało dostosowane do krótkich blach.

Oprócz tego możemy dostrzec poczwórne końcówki układu wydechowego, które sugerują, że mamy do czynienia z mocniejszą wersją nowego SL, a także spory, rozkładany spojler oraz wysuwane klamki drzwi, które mogliśmy zobaczyć już w nowej Klasie S. Nie mogło również obejść się bez charakterystycznej osłony chłodnicy, która zajmuje praktycznie cały przód pojazdu.

Co ciekawe Mercedes zastosował dodatkowy kamuflaż w kilku miejscach nadwozia. Spod panelu drzwi ciągnie się niewielki pasek czarnej taśmy, który zapewne skrywa przewody związane z urządzeniami niezbędnymi do ostatecznej kalibracji maszyny. Oprócz tego siatka maskująca znalazła się na przednim błotniku, pod którą najpewniej znajdują się plakietki V8 i 4Matic. Ostatnim ukrytym fragmentem jest słupek A, który być może skrywać kolejną plakietkę.

Krążące pogłoski sugerują, że podstawowy wariant Mercedesa-AMG SL będzie oferowany z napędem wyłącznie na tylne koła, podczas gdy mocniejsze wersje będą dostępne z napędem na obie osie. Co więcej, do oferty może trafić wariant SL 73 jako hybryda typu plug-in oparta na 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generowałoby około 800 KM mocy.

Nowy Mercedes-AMG SL powinien zadebiutować w przeciągu najbliższych tygodni, gdyż w ostatnim czasie został już wielokrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów.

2022 Mercedes-AMG SL – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2021

2022-mercedes-amg-sl-spy-photo
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (1)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (2)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (3)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (4)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (5)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (6)
previous arrow
next arrow
 
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (1)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (2)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (3)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (4)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (5)
2022-mercedes-amg-sl-spy-photo (6)
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz