Zdjęcia szpiegowskie

Genesis G90 został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Nowa generacja Genesisa G90 najpewniej nie trafi do Europy.

Genesis powoli zbliża się do oficjalnego zaprezentowania nowej generacji G90. Jednak do tego momentu nadal dzieli nas wiele miesięcy, stąd też łapczywie oczekujemy kolejnych informacji o nadchodzącym sedanie. Pojazd został niedawno przyłapany podczas zakamuflowanych testów na torze w Nürburgring z nieco słabszym kamuflażem.

Mniej szczegółowa siatka maskująca pozwoliła nam dokładniej przyjrzeć się nadchodzącemu sedanowi, który oczywiście zachował swoją ogromną atrapę chłodnicy wprowadzoną w niedawnym faceliftingu. Co ciekawe, najnowsze fotografie szpiegowskie ukazują ogromną przednią maskę, która przypomina tę widzianą w elektrycznych modelach Hyundai Ioniq 5 i Kia EV6, jednak to nowy GV60 będzie pierwszym elektrycznym SUV-em marki.

Dodatkowo model otrzyma elektronicznie wysuwane klamki, które pozwolą poprawić aerodynamikę pojazdu i nadadzą modelowi zdecydowanie czystszy profil boczny. Co ciekawe, nowy Genesis G90 otrzymał dodatkową ćwiartkę szyby za tylnymi drzwiami, co może sugerować, że nieznacznie urośnie względem swojego poprzednika. Oprócz tego nadchodzący sedan został osadzony na ogromnych felgach o niecodziennym wzorze.

Gdy przyjrzymy się tylnej części pojazdu, to możemy dostrzec jednoczęściowe światła, jednak patrząc po obecnym języku projektowania marki charakteryzującym się „dwoma liniami” sądzimy, że pod kamuflażem znajdują się dzielone światła, bądź też marka postanowiła sztucznie połączyć oba szkła, aby zmylić wścibskie oczy szpiegów motoryzacyjnych. Nie mogło także zabraknąć trapezoidalnych końcówek układu wydechowego, które wydają się być przeniesione z obecnej odsłony modelu.

Według krążących pogłosek, Genesis zaprezentuje nową generację G90 jeszcze przed końcem bieżącego roku, a z jej oferty zniknie 5-litrowy, wolnossący silnik V8, jednak jako zadośćuczynienie luksusowy sedan otrzyma układ dwóch skrętnych osi. Niestety na ten moment nie mamy informacji, aby nowa generacja Genesis G90 miałaby trafi do Europy.

2022 Genesis G90 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz