Samochody elektryczne

EQG, czyli elektryczna Klasa G

Mercedes właśnie zaprezentował samochód koncepcyjny EQG.

Właśnie rozpoczęły się targi motoryzacyjne w Monachium i już możemy zobaczyć kilka najnowszych modeli od niemieckiej marki. Mercedes poważnie przygotował się do salonu samochodowego i zaprezentował na nim modele EQB, EQE spod szyldu Benz, potężnego EQS od AMG, a także koncepcyjnego Maybacha EQS. Nie mogło również zabraknąć koncepcyjnego EQG, który zapowiada w pełni elektryczną Klasę G.

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że mamy do czynienia z Mercedesem Klasy G oraz z jego charakterystycznym kanciastym nadwoziem. Jak przystało na samochód koncepcyjny, EQG doczekał się fantazyjnego nadwozia z podświetlanym czarnym panelem zastępującym osłonę chłodnicy. Łączy on w sobie niebieskie kwadraty tworzące imitacje maskownicy, podświetlaną trójramienną gwiazdę oraz białą ramkę domykającą „grill”. Tuż obok znalazły się okrągłe reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED.

Co ciekawe, Mercedes postanowił dodatkowo rozświetlić otoczenie dzięki listwom świetlnym LED przeciągniętym wzdłuż nadwozia pojazdu, które płynnie łączą się z wystającymi klamkami. Kolejna listwa świetlna została umieszczona na dachu modelu, podobnie jak trzecie światło hamowania. Kolejny pasek świetlny znalazł się na tylnym schowku, który zajął miejsce koła zapasowego i może skrywać w swoim wnętrzu kable do ładowania. Całość została dopełniona przez potężne 22-calowe obręcze w stylu późnych lat 90.

Niestety niemiecka marka nie zdradziła nam żadnych szczegółów technicznych i nie wiemy, jaki dokładnie układ napędowy otrzyma elektryczna Klasa G oraz jaki będzie jej potencjalny zasięg. Wiemy jedynie, że na jego pokład trafią aż cztery silniki elektryczne umieszczone w pobliżu kół, które mogą działać niezależnie od siebie, aby zapewnić „unikalne właściwości jezdne”. Dodatkowo zostaną one połączone z przełączaną dwubiegową przekładnią, która zapewnia dodatkowy bieg dedykowany do pokonywania trudniejszego terenu.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy moglibyśmy spodziewać się produkcyjnej wersji Mercedesa EQG. Z pewnością do czasu jego premiery inżynierowie wprowadzą wiele modyfikacji do nadwozia, stąd też może on różnić się od powyższej koncepcji. Niezależnie od zastosowanego układu napędowego Mercedes zapewnia, że elektryczna Klasa G będzie równie skuteczna w terenie, co jej spalinowe odpowiedniki.

Mercedes-Benz EQG Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz