Samochody elektryczne

Oto nowy Mercedes EQB

Nowy elektryk zdoła pomieścić do siedmiu pasażerów.

Właśnie rozpoczęły się targi motoryzacyjne w Monachium i już możemy zobaczyć kilka najnowszych modeli od niemieckiej marki. Mercedes poważnie przygotował się do salonu samochodowego i zaprezentował na nim model EQE oraz koncepcyjnego EQG spod szyldu Benz, ultra luksusowego Maybacha EQS Concept oraz potężnego Mercedesa-AMG EQS. Jednak to nie koniec nowości, gdyż listę zamyka nowy Mercedes-Benz EQB.

Na pokład modelu trafiły dwa silniki elektryczne napędzające wszystkie koła, które w przypadku wariantu EQB 300 generują 225 KM mocy oraz 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego, natomiast mocniejsza wersja 350 może liczyć na 288 KM mocy oraz 512 Nm momentu obrotowego. Niestety niemiecka marka postanowiła nie odkrywać wszystkich swoich kart i nie podzieliła się z nami osiągami modelu. Wiemy jednak, że w przyszłości do oferty trafi także wariant z napędem wyłącznie na przednią oś oraz wersja nastawiona na większy zasięg, która mogłaby doczekać się dodatkowego zastrzyku mocy.

Silniki elektryczne czerpią moc z akumulatora o pojemności 66,5 kWh, który pozwala przejechać do 419 km na jednym ładowaniu według norm WLTP, co nie stanowi zbyt powalającego wyniku. Należy jednak pamiętać, że w powietrzu wisi wcześniej wspomniany wariant nastawiony na zasięg, który z pewnością poprawi ten rezultat.

Nowy elektryk znacząco różni się od swojego rodzeństwa spod szyldu EQ i otrzymał nieco mniejszy czarny przedni panel z poziomymi poprzeczkami, podczas gdy jego bracia doczekali się pionowych wstawek. Dodatkowo „grill” został zamknięty chromowaną obwódką i jego wygląd zdecydowanie mniej odbiega od spalinowego rodzeństwa w porównaniu z innymi modelami spod szyldu EQ. Oczywiście nie mogło również obejść się bez popularnego paska świetlnego LED, który łączy ze sobą tylne światła oraz zestawu ogromnych 20-calowych obręczy z akcentami w kolorze różowego złota lub niebieskim.

Mercedes EQB może pomieścić w swoim wnętrzu do siedmiu pasażerów, jednak osoby siedzące w ostatnim rzędzie siedzeń z pewnością nie będą mogły pochwalić się zbyt dużym komfortem z powodu niewielkiej przestrzeni na uda. Sam kokpit podąża za nadwoziem modelu i doczekał się wielu jasnych elementów w kolorze różowego złota, które znalazły się na kratkach nawiewu, czy też na desce rozdzielczej. Oprócz tego możemy liczyć na 10,3-calowy zestaw wskaźników oraz wyświetlacz systemu inforozrywki, który obejmuje także nawigację w rozszerzonej rzeczywistości.

Mercedes nie opublikował cennika modelu, jednak możemy sądzić, że za wariant podstawowy przyjdzie nam zapłacić około 190.717 złotych, natomiast droższa wersja 350 może zostać wyceniona na około 267.000 złotych.

2022 Mercedes-Benz EQB

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz