Samochody elektryczne

Ora wkracza na rynek europejski

Co powiecie na chińskiego elektryka za około 60.000 złotych z zasięgiem 400 kilometrów?

Z pewnością większość osób nigdy nie usłyszała nawet nazwy Ora, a co dopiero zobaczyła jakikolwiek model tej marki. Na początku bieżącego roku Ora zaprezentowała swojego pierwszego elektryka nazwanego Black Cat, a już w kwietniu pojawił się Punk Cat. Jednak teraz chiński koncern postanowił wejść na rynek europejski i podczas salonu samochodowego w Monachium zaprezentował kolejny model, który otrzymał nazwę Cat.

Mało znana marka należy do chińskiego koncernu Great Wall, który również nie należy w Europie do najpopularniejszych, gdyż jego sprzedaż koncentruje się na bliskich wschodzie oraz Afryce. Jednak nowy Cat może stanowić ciekawą propozycję dla europejczyków, gdyż niewielki elektryk wkracza do segmentu, który został w sporej części opustoszały przez europejskie marki, dzięki czemu z pewnością trafi w lukę rynkową.

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec ogromne podobieństwo do Volkswagena Beetle, który w Polsce znany jest szerzej jako Garbus. Sama chińska marka opisuje wygląd swojego modelu jako „styl vintage” o „potężnym i aerodynamicznym wyglądzie”.

Niestety Ora nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących zastosowanego układu napędowego, jednak możemy znaleźć kilka danych w regionalnej wersji modelu. Chiński Cat korzysta z pojedynczego silnika elektrycznego generującego 145 KM mocy oraz 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które trafiają wyłącznie na przednie koła. Wiemy również, że europejski Cat powinien zaoferować do 400 km zasięgu na jednym ładowaniu, jednak nie jest jasne, według jakich norm mierzony był ten wynik.

Chińska marka twierdzi, że opracowała swój samochód przy współpracy z ludźmi, którzy będą go prowadzić. Według Ory, ci sami ludzie są „młodzi duchem, którzy troszczą się o swoją społeczność, a jednocześnie mają własne spojrzenie na świat”. Nie jest to zbyt jasna zachęta do zakupu elektrycznego Cata. Lepiej brzmi zestaw kamer 360 stopni, który trafi na listę standardowego wyposażenia wraz z kilkoma innymi gadżetami.

Ora zamierza wprowadzić do sprzedaży swojego elektryka jeszcze przed końcem bieżącego roku, stąd też w najbliższym czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie Cata. Nie znamy również przybliżonych cen modelu, jednak patrząc na jego chiński odpowiednik, może zostać on wyceniony na około 60.000 złotych, co stanowi bardzo przystępną kwotę za niewielkiego elektryka.

2022 Ora Cat

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz