Porsche zaprezentowało koncepcyjny samochód wyścigowy Mission R

Jego osiągi dorównują spalinowemu Porsche 911 GT3 Cup.

Nadchodząca era elektryfikacji dotyczy nie tylko typowych samochodów osobowych prowadzonych na normalnych drogach, lecz również czysto sportowych modeli przeznaczonych wyłącznie do jazdy na torze. Porsche kontynuuje swoją wizję elektryfikacji marki i podczas targów w Monachium zaprezentowało samochód koncepcyjny Mission R, który powinien dorównać spalinowemu Porsche 911 GT3 Cup.

Na pokład Porsche Mission R trafiły potężne silniki elektryczne najnowszej generacji, które generują łącznie 1088 KM mocy w trybie qualification. Cała moc przekazywana jest na wszystkie koła, co w połączeniu z potężnym układem napędowym pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w niecałe 2,5 sekundy oraz pozwala rozpędzić się maksymalnie do 300 km/h. Niestety jest to jedynie moc szczytowa, a podczas normalnej jazdy koncepcyjne Porsche zapewnia 680 KM mocy. Nie mogło również obejść się bez najnowszych technologii ładowania, gdyż wtyczka o mocy 900 V pozwala naładować akumulator chłodzony olejem do 75 procent w zaledwie 15 minut.

Oprócz tego nadwozie pojazdu koncepcyjnego mierzące 4326 mm długości, 1990 mm szerokości oraz 1190 mm wysokości doczekało się agresywnego nadwozia z aktywnymi elementami aerodynamicznymi pokroju trzech żaluzji umieszczonych w dwóch bocznych wlotach powietrza, czy też ogromnego, regulowanego, dwuczęściowego spojlera. Co więcej, Porsche twierdzi, że nadwozie jest wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego naturalnymi włóknami i ten sam materiał można zobaczyć również we wnętrzu maszyny. Sama konstrukcja bezpieczeństwa samochodu wyścigowego wykonana jest z materiału kompozytowego z włókna węglowego zapewniającego kierowcy solidną ochronę. Dodatkowo moduł kierowcy pełni również funkcję symulatora e-sportu.

Jak na ten moment Porsche nie zamierza wprowadzić do produkcji powyższej koncepcji, jednak niedługo powinniśmy zobaczyć bardzo podobny samochód wyścigowy wykorzystujący technologie widziane w Mission R. Warto także dodać, że według Porsche, w przeciągu ostatnich trzech dekad marka dostarczyła klientom ponad 4400 samochodów pucharowych

Porsche Mission R Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz