Samochody elektryczne

Renault 5 wejdzie do produkcji w 2022 roku

Renault potwierdziło plany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Monachium.

Na początku bieżącego roku Renault zaprezentowało koncepcję na modernistyczna wersję modelu 5 produkowanego w latach 1972-1996. Auto wyglądało futurystycznie, jednak zachowało kształt klasycznego modelu. Ówcześnie nie ujawniono szczegółowych planów wprowadzenia auta do seryjnej produkcji, jednak zapewniono, że w pewnym momencie pojawi się produkcyjna wersja „za cenę, na którą będzie stać wiele, wiele osób”.

Koncepcyjny model przywieziono na tegoroczne targi motoryzacyjne w Monachium i ponownie pojawił się temat seryjnej wersji. Renault ogłosiło, że będzie to miało miejsce jeszcze w 2022 roku, co oznacza, że najpewniej już w 2023 roku będziemy mogli podziwiać pierwsze egzemplarze w miejskiej dżungli.

Renault 5 ma być jednym z siedmiu nowych samochodów elektycznych, które Renault zaprezentuje do 2025 roku. Pierwszym było Renault Megane E-Tech Electric, które miało swoją premierę w Monachium.

W styczniu pojawiły się plotki o planach wprowadzenia na rynek również sportowej odsłony małego elektryka. Auto ma otrzymać oznaczenie Alpine i być duchowym następcą Renault 5 Turbo.

2021 Renault 5 EV Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz