Moto Filmy

Mini Cooper pokazał klasę podczas testu łosia

Brytyjski kompakt zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości 77 km/h.

Testowany egzemplarz Mini Coopera był napędzany 1,5-litrowym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym generującym 136 KM mocy oraz 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które są przekazywane na przednie koła przy pomocy 6-biegowego automatu. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w 8,1 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 210 km/h.

Trzydrzwiowy Mini Cooper zawsze wypadał dobrze podczas testu łosia, stąd też hiszpańscy kierowcy mieli spore oczekiwania co do modelu. Już przy pierwszej próbie przy prędkości 72 km/h brytyjski hatchback bez problemu wykonał czysty przejazd, a wszystkie jego reakcje były w pełni kontrolowane, a sam samochód precyzyjnie wykonywał polecenia kierowcy. Warto także wspomnieć, że Mini Cooper został wyposażony w adaptacyjne zawieszenie oraz oferował tryb jazdy Sport, jednak w przypadku testu łosia tryb ten nie był zbyt pomocny i kompakt najlepiej radził sobie w konfiguracji Normal.

Ostatecznie hiszpańskim kierowcom udało się wykonać czysty przejazd z prędkością 77 km/h, co pozwoliło Mini Cooperowi pozytywnie ukończyć test łosia. Kierowcy podjęli jeszcze kilka dodatkowych prób z większą liczbą km na liczniku, jednak za każdym razem kończyły się one strąceniem kilku pachołków lub ominięciem całej sekcji przeszkód.

Mini Cooper zdecydowanie pokazał klasę podczas testu łosia i bezproblemowo wykonywał polecenia kierowcy. Dodatkowo jego nadwozie praktycznie nie kołysało się na zakrętach, a koła były dalekie od oderwania się od nawierzchni. Dodatkowo system stabilizacji toru jazdy działa bardzo subtelnie i płynnie, dzięki czemu kierowcy osiągali wysoką prędkość końcową po pokonaniu wszystkich pachołków.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz