Oto jak może wyglądać nowe BMW X8

To będzie zupełnie inne BMW.

Nowe BMW iX uważane jest za dość dziwaczny pojazd o kontrowersyjnym wyglądzie, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce zobaczymy nowy model, który jeszcze bardziej podwyższy poprzeczkę w nietypowym desingu BMW. Będzie to bardzo potężny i drogi SUV, który został już przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak graficy z portalu Kolesa uznali, że to nie wystarczy i zdjęli z pojazdu zbędny kamuflaż prezentując swoją wizję nadchodzącego modelu.

Nowy model, który stanie się flagowym SUV-em bawarskiej marki nie otrzyma pionowych nerek, które zostały znienawidzone przez sporą część fanów BMW, jednak sam ich rozmiar nadal będzie przytłaczający. Jednak w tym przypadku to nie ogromny grill przyciąga wzrok, lecz dziwacznie wyglądające dwudzielne przednie reflektory oraz pionowo ułożone cztery końcówki układu wydechowego, które znalazły się na niewielkim dyfuzorze. Sam artysta nie umieścił na nadwoziu korka wlewu, jednak nowy SUV powinien zostać wyposażony zarówno w tradycyjny wlew, jak również gniazdo ładowania, gdyż otrzyma potężny hybrydowy układ napędowy.

Nowe BMW X8 bądź też XM obecnie nosi kryptonim „Project Rockstar” i ma stać się najpotężniejszym SUV-em bawarskiej marki. Na jego pokład trafi hybrydowy układ napędowy bazujący na potężnym silnik V8, a łączna moc układu powinna przekraczać 700 KM mocy w przypadku wersji Competition. Oczywiście cała moc będzie przekazywana na wszystkie koła w ramach napędu xDrive, jednak być może bawarska marka zaoferuje specjalny tryb Drift dla osób lubiących nieco ostrzejszą jazdę.

Nowy SUV zapewne utraci trzeci rząd siedzeń aby zredukować zbędną dla samochodu sportowego nadmiarną masę. Dodatkowo, patrząc po szpadzistej linii dachu możemy sądzić, że otrzymamy niewielki widok zza naszej tylnej szyby, jednak BMW może nas zaskoczyć i przygotować jeszcze jakąś niespodziankę.

Niestety nadal wiele informacji o nowym SUV-ie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Oliver Zipse powiedział w wywiadzie dla CNBC, że będzie to „zupełnie nowy model, wysokiej klasy na rynek amerykański, ale także na rynek światowy”. Niestety oznacza to, że jego cena początkowa będzie bardzo wysoka i z pewnością przekroczy próg 400.000 złotych. Możemy sądzić, że nowe BMW X8 zadebiutuje pod koniec roku i może trafić do sprzedaży już w 2022 roku.

2023 BMW X8 – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2021

2023-bmw-x8-nose
2023-bmw-x8-front-three-quarters-angle
2023-bmw-x8-side
2023-bmw-x8-profile
2023-bmw-x8-back-perspective
2023-bmw-x8-exhaust-view
2023-bmw-x8-back-end-exhaust-view
2023-bmw-x8-stacked-exhaust-close
previous arrow
next arrow
 
2023-bmw-x8-nose
2023-bmw-x8-front-three-quarters-angle
2023-bmw-x8-side
2023-bmw-x8-profile
2023-bmw-x8-back-perspective
2023-bmw-x8-exhaust-view
2023-bmw-x8-back-end-exhaust-view
2023-bmw-x8-stacked-exhaust-close
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz