Co powiecie na gitarę od Lexusa?

Instrument został zainspirowany Lexusem LC.

Marki samochodowe już wielokrotnie nawiązywały współpracę z rożnymi firmami spoza sektora motoryzacji. Widzieliśmy już słuchawki opracowane przez Lamborghini i Master&Dynamic, czerwone szorty od Tesli, czy też właśnie przygotowane elektryczne, podgrzewane maszynki do golenia powstałe przy współpracy Bugatti i Gillette. Lexus również zawiązywał nietypowe sojusze i wraz z firmą RTFKT opracował buty zainspirowane modelem IS 350 F Sport. Teraz japońska marka premium postanowiła wkroczyć na rynek muzyczny ze swoją gitarą stworzoną wraz z Fender Custom Shop.

Instrument muzyczny został przygotowany przez prawdziwego wirtuoza i lutnika Rona Thorna i został zainspirowany japońskim kabrioletem Lexusem LC. Gitara otrzymała nazwę Fender Lexus LC Stratocaster i wyróżnia się znanym z limitowanych edycji modelu kolorem Structural Blue, który nie zawiera żadnego niebieskiego materiału. Według japońskiej marki, lakier wygląda na niebieski tylko z powodu interferencji światła, a warstwy bezbarwnych materiałów łączą się, aby wygenerować ostateczny kolor.

Na instrumencie nie mogło również zabraknąć chromowanego logo Fender umiejscowionego na gryfie, a sama podstrunnica wykonana została z ciemnoniebieskiego polerowanego Richlite, które została pierwszy raz użyte przez Fendera. Oczywiście, według japońskiej marki, to nie wystarczy dla firmy premium i inkrustacje podstrunnicy Luminlay świecą w ciemności niebieskim kolorem.

Warto także wspomnieć, że na instrumencie znalazła się również maskownica wykonana z włókna węglowego, która nawiązuje do wykończenia dachu modelu LC, a także niestandardowe pokrętła ze szczotkowanego aluminium, które nawiązują do pokrętła regulacji głośności i innych przycisków stosowanych w Lexusie LC.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem amerykańsko-japońskiej gitary, to musisz się śpieszyć, gdyż Fender przygotuje zaledwie 100 egzemplarzy Lexus LC Stratocaster, a każdy z nich został wyceniony na 6.000 dolarów, czyli około 23.850 złotych. Każdy instrument jest dostarczany w niestandardowej obudowie wykończonej winylem o fakturze włókna węglowego, z końcówkami z czarnej skóry i logo Lexusa wyhaftowanym na pokrywie.

Fender Lexus LC Stratocaster

fender-lexus-lc-stratocaster (1)
fender-lexus-lc-stratocaster
fender-lexus-lc-stratocaster (2)
fender-lexus-lc-stratocaster (3)
fender-lexus-lc-stratocaster (4)
fender-lexus-lc-stratocaster (5)
fender-lexus-lc-stratocaster (6)
previous arrow
next arrow
 
fender-lexus-lc-stratocaster (1)
fender-lexus-lc-stratocaster
fender-lexus-lc-stratocaster (2)
fender-lexus-lc-stratocaster (3)
fender-lexus-lc-stratocaster (4)
fender-lexus-lc-stratocaster (5)
fender-lexus-lc-stratocaster (6)
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz