Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG GLC został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Jest to nasze pierwsze spojrzenie na wyczynowy model spod szyldu AMG GLC.

Niemiecka marka powoli szykuje się do zaprezentowania nowej generacji Mercedesa GLC, który doczeka się również gorętszego wariantu od AMG. Do niedawno mogliśmy jedynie natrafić na zakamuflowane prototypy podstawowego GLC, jednak niedawno szpiedzy motoryzacyjni zdołali uchwycić potężniejszy wariant modelu w okolicy toru Nurburgrung.

Prototyp został ukryty pod grubą warstwą siatki maskującej, jednak bez problemu dostrzeżemy elementy, które świadczą o niecodziennym pochodzeniu modelu. Po pierwsze pojazd otrzymał charakterystyczny grill Panamericana, a także zestaw czterech końcówek układu wydechowego. Oprócz tego możemy dostrzec większe obręcze oraz masywniejsze hamulce, które dobrze komponują się z obniżonym prześwitem oraz szerszymi progami bocznymi.

Warto także dodać, że nadchodzący GLC podzieli płytę podłogową z nową Klasą C, co oznacza, że oba warianty AMG mogą korzystać z podobnych układów napędowych. Następca Mercedesa-AMG C63 będzie korzystał z hybrydowego układu napędowego typu plug-in złożonego z 2-litrowego, turbodoładowanego motoru połączonego z potężnym silnikiem elektrycznym, który będzie generował około 653 KM mocy. Natomiast obecna generacja GLC od Benz oferuje nam zaledwie 475 KM mocy.

Nowy Mercedes-Benz GLC powinien zadebiutować w przyszłym roku, jednak na jego gorętszą odmianę przyjdzie nam zapewne poczekać zdecydowanie dłużej. Wątpimy, aby niemiecka marka zdecydowała się zaprezentować wariant spod szyldu AMG przed końcem 2022 roku. Sensowniejszą datą wydaje się pierwsza połowa 2023 roku. Oznacza to, że w najbliższym czasie powinniśmy oczekiwać kolejnych zdjęć szpiegowskich.

2023 Mercedes-AMG GLC – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz