Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Audi A3 Allroad zostało przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Czyżby Audi szykowało podniesioną A3?

W lipcu 2019 roku Audi postanowiło rozszerzyć swoją ofertę modeli o nieco bardziej uterenowionym charakterze i zaprezentowało nowe A1 Citycarver, które jest niewielkim hatchbackiem z lekko podniesionym zawieszeniem i kilkoma terenowymi akcentami. Jednak niemiecka marka zamierza nadal rozszerzać swoją ofertę pojazdów uterenowionych i może szykować nowe Audi A3 Allroad, które zostało pierwszy raz przyłapane podczas zakamuflowanych testów.

Co prawda nazwa nie została jeszcze potwierdzona, jednak z pewnością nadawałaby się ona dla podwyższonego A3, które mógłby znaleźć się pomiędzy tradycyjnym A3 i Q3. Pojazd został przyłapany z kamuflażem obejmującym dolną część nadwozia i naszym zdaniem zostały pod nim ukryte plastikowe nakładki na nadkolach oraz dodatkowa osłona na przednim zderzaku. Oprócz tego wygląda na to, że pojazd otrzymał szersze boczne listwy progowe, natomiast sam układ tylnej części pojazdu wydaje się być niezmieniony.

Dodatkowo przyłapany prototyp został najprawdopodobniej wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, gdyż na jego lewym przednim błotniku umieszczona została klapka, która skrywa port do ładowania. Oprócz tego pojazd doczekał się relingów dachowych, które nie należą do standardowego wyposażenia tradycyjnego A3, jednak idealnie nadałyby się do jego uterenowionego wcielenia.

Jeżeli rzeczywiście patrzymy na nowe Audi A3 Allroad, to możemy oczekiwać, że niemiecka marka postanowi podwyższyć zawieszenie pojazdu o dodatkowe 35 mm tak, jak miało to miejsce we wcześniej wspomnianym A1 Citycaver. Dodatkowo dorzucenie dedykowanych felg oraz napędu na wszystkie koła brzmi jak idealny przepis na ciekawego członka rodziny A3.

Jest to pierwsze spojrzenie na potencjalne Audi A3 Allroad, stąd też ciężko nam jest coś więcej o nim powiedzieć. Jeżeli spojrzymy na niedawną premierę nowego RS3 jako najsilniejszego członka rodzina „trójek”, to możemy sądzić, że podwyższone A3 pojawi się dopiero w połowie przyszłego roku. Oczywiście jest również szansa, że Audi ma zupełnie inny plan i ostatecznie nie zobaczymy A3 Allroad, jednak jest za wcześnie, aby jednoznacznie to stwierdzić.

2023 Audi A3 Allroad – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz