Nowe Audi RS6 e-tron Avant może trafić na rynek już w 2023 roku

Mógłby zaoferować nam ponad 600 KM mocy.

Obecna odsłona Audi RS6 Avant bardzo wysoko podwyższyła poprzeczkę dla całej rodziny A6, gdyż model cieszy się ogromną popularnością i wypadł świetnie podczas naszego redakcyjnego testu. Jednak niemiecka marka zamierza rozwinąć całą rodzinę o jeszcze jeden model. Według najnowszych doniesień z portalu Autocar, już w 2023 roku na rynek trafi nowe Audi RS6 E-Tron w wersji kombi.

Nie jest to jednak jedyna pogłoska, gdyż według tego samego źródła model pojawi się w wersji produkcyjnej już w przyszłym roku. Nowe Audi RS6 E-Tron kombi, zostanie oparte na płycie podłogowej PPE, która powstała przy współpracy Porsche i Audi, jako bardziej wyrafinowana alternatywa dla MEB. Z tej samej platformy będzie korzystało m.in. Audi Q6 E-Tron i Porsche Macan EV. Nowa płyta podłogowa oferuje wiele ciekawych opcji pokroju pneumatycznego zawieszenia, wektorowania momentu obrotowego, czy też funkcji obu osi skrętnych.

Obecna koncepcja A6 E-Tron oferowała 476 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego pochodzące z dwóch silników elektrycznych. Jednak RS6 z pewnością zwiększyłaby osiągi do około 600 KM mocy. Dodatkowy zastrzyk mocy pozwoliłby RS E-Tron wykonać sprint 0-100 km/h w czasie nieco powyżej trzech sekund. Warto także wspomnieć, ze koncepcja A6 E-Tron została wyposażona w pakiet pojemnych akumulatorów o mocy 100 kWh, który pozwalał przejechać ponad 700 km według norm WLTP, jednak według Autocar powinniśmy oczekiwać zdecydowanie mniejszego zasięgu po RS6 E-Tron, gdyż będzie on nastawiony na osiągi, a nie wydajność paliwową.

Jak na ten moment nie wiemy, czy model rzeczywiście trafi na rynek w 2023 roku. Niemniej gdyby okazało się to prawdą, to w najbliższym czasie powinniśmy oczekiwać kolejnych pogłosek oraz wielu ujęć szpiegowskich przedstawiających testowany pojazd.

2021 Audi A6 E-Tron concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz