Honda zaprezentuje prototyp Civic Type R podczas targów samochodowych w Tokio

Bliżej przyjrzeć się topowemu Civicowi będziemy mogli już za dwa tygodnie.

Nowa generacja Hondy Civic zadebiutowała na początku maja bieżącego roku i od razu wywołała spore kontrowersje z powodu swojego spokojniejszego wyglądu, który niezbyt przypadł do gustu części fanom japońskiej marki. Jednak niedługo zwolennicy agresywniejszego wyglądu będą mogli nieco poprawić sobie humor, gdyż Honda w styczniu zamierza zaprezentować prototyp topowej wersji Type R podczas salonu samochodowego w Tokio.

Targi motoryzacyjne w stolicy Japonii zostały zaplanowane na termin 14-16 stycznia, jednak sama Honda Civic Type R nie zostanie na nich zaprezentowana jako wariant produkcyjny, lecz jedynie jako zakamuflowany prototyp. Dodatkowo nie wiadomo, ile danych technicznych postanowi ujawnić japońska marka wraz z publiczną premierą prototypu Type R. Wiemy jedynie, że Honda postanowiła przygotować specjalny kamuflaż dla Type R oraz zamierza zaprezentować pojazd w „pełnym akcji filmie z jazdy próbnej”, który pozwoli uczestnikom pokazów zapoznać się z rozwojem Type R. Oprócz tego japońska marka zapowiada, że produkcyjny wariant modelu pojawi się w przyszłym roku i będzie to najmocniejszy Type R jaki kiedykolwiek powstał.

Nowa odsłona Hondy Civic Type R została już kilkukrotnie przyłapana podczas zakamuflowanych testów, które obejmowały również przejazdy na torze w Nürburgring, gdzie nadchodzący hot-hach beztrosko pokonywał kolejne zakręty z dużą prędkością oraz stabilnością. Wszystko wskazuje na to, że pojazd doczeka się napędu wyłącznie na przednie koła oraz będzie dostępny z manualną skrzynią biegów.

Obecna odsłona Hondy Civic Type R oferuje nam 310 KM mocy i potrzebuje jedynie 7 minut i 43,8 sekund aby pokonać okrążenie na niemieckim torze. Możemy oczekiwać, że jego następca zaoferuje nam zdecydowanie większą moc, która według niektórych pogłosek może wynosić nawet 400 KM mocy, jednak aż tak duży zastrzyk mocy jest mało prawdopodobny.

Nowa Honda Civic Type R pojawi się na targach samochodowych w Tokio razem z koncepcją elektrycznego Subaru STI, czy też tajemniczym prototypem Mitsubishi Ralliart oraz kilkoma nietypowymi wariantami Nissana Z.

2022 Honda Civic Type R – zdjęcia promujące

2023-honda-civic-type-r-teaser
2023-honda-civic-type-r-teaser (1)
previous arrow
next arrow
 
2023-honda-civic-type-r-teaser
2023-honda-civic-type-r-teaser (1)
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz