Moto Filmy

Ferrari SF90 Stradale szaleje na wyschniętym jeziorze Bonneville

Z tysiącem koni mechanicznych i kilometrami otwartej przestrzeni, solniska są idealnym placem zabaw.

Bieżący rok jest dla Ferrari bardzo ważny, bowiem obchodzona będzie 75. rocznica powstania marki. Spodziewać się można w najbliższych 12 miesiącach wiele nowości i wyjątkowych wydarzeń z klasycznymi modelami obok najnowszych supersamochodów.

Niemniej aktualnie oferowane modele również zasługują na nieco uwagi i z tej okazji flagowe SF90 Stradale zostało uwiecznione w wyjątkowej scenerii. Hybrydowy supersamochód został zabrany na Bonneville Salt Flats, czyli wyschnięte jezioro, na którym często dochodzi do prób bicia rekordów prędkości. Z uwagi, że jest to ogromna pusta przestrzeń, może ona również spełnić rolę wielkiego placu zabaw dla 1000 koni mechanicznych.

W filmie możemy podziwiać Ferrari SF90 Stradale w serii szybkich, dynamicznych ujęć, a okazjonalnie również w długich, kontrolowanych poślizgach. Wygląda to na niesamowitą zabawę, szczególnie, że założeniem nie było bicie żadnych rekordów prędkości, a jedynie by „oddać hołd legendarnym rekordom prędkości, które zostały ustanowione właśnie tam”.

Przypomnijmy, że flagowe Ferrari ma do dyspozycji 1000 KM z podwójnie turbodoładowanego V8 połączonego z trzema silnikami elektrycznymi. Sam silnik spalinowy generuje 780 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego i wspólnie z jednym silnikiem elektrycznym napędza tylną oś. Według producenta SF90 Stradale rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy.

2019 Ferrari SF90 Stradale

ferrari-sf90-stradale-1
ferrari-sf90-stradale-2
ferrari-sf90-stradale-3
ferrari-sf90-stradale-4
ferrari-sf90-stradale-5
ferrari-sf90-stradale-6
ferrari-sf90-stradale-7
previous arrow
next arrow
 
ferrari-sf90-stradale-1
ferrari-sf90-stradale-2
ferrari-sf90-stradale-3
ferrari-sf90-stradale-4
ferrari-sf90-stradale-5
ferrari-sf90-stradale-6
ferrari-sf90-stradale-7
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz